Luxus pracovného stola na mobile

všetko po ruke aj v električke

 

Ocitli ste sa v električke. Stojíte na jednej nohe aj to nie vlastnej. Keby ste si aspoň do mobilu nahrali svoju rozpočúvanú audio knihu.

Vlastne by to šlo, veď musí byť v cloude. Automatická synchronizácia ju tam prekopírovala z počítača.

Otvárate web prehliadač, zadávate adresu, teraz ešte prihlasovacie meno, heslo… Pardón vystupujem! Mohli by ste? Au! Prepáčte…

Tak to by nešlo! Len ste si chceli spríjemniť cestovanie a ste otrávený ešte viac.

A čo tak si nainštalovať aplikáciu?

Je navrhnutá tak, aby sa dala ovládať jednou rukou. Všetko je prehľadné.

A na tablete z gauča funguje tiež.

Netvrdím vám, že zázračným spôsobom vyrieši všetky problémy s organizáciou práce. Aj mobilnú aplikáciu treba najprv nainštalovať a prihlásiť sa z nej do cloudu.

Pochopiteľne tam už musí byť to, čo potrebujete.

Môžte to však urobiť vopred, v kľude a keď na to máte dosť času. Pripravíte sa tak na sitúcie keď je pohodlie vašej kancelárie ďaleko a vy netušíte, čo by ste si mali zbaliť.

Oveľa lepšie sa vám bude na malej obrazovke pracovať v prostredí, kde trafíte prstom na čo mierite. Niekedy dokonca ešte lepšie ako za kancelárskym stolom.

Nezdržovať a mať pri tom poriadok

Radi si s mobilom fotíte každý papier, ktorý uznáte za dôležitý? Vďaka mobilnej aplikácii si potom tieto dokumenty rýchlo uložíte do správnych priečinkov, ktoré sa samé prekopírujú do počítača. Nemá to cenu notársky overenej kópie, ale aspoň nestratíte prehľad.

Ak si každú snímku a priečinok trefne pomenujete, stačí použiť funkciu vyhľadávania. Za pár sekúnd máte po ruke to, čo ste niekde pred rokom založili.

Nemusíte hľadať ihlu v kope sena. Teda, tú správnu fotku spomedzi všetkých, čo sa automaticky nahrali do cloudu.

Už to tak robia všetci

Nuž, áno. Keď 1.4.2004 prišiel Gmail nebol to aprílový žart. V tom čase ťažko zaplniteľná e-mailová schránka zmenila svet. Stala sa odkladiskom drobných dokumentov, ktoré ste chceli mať vždy po ruke.

Potom prišli google photos, drive…až to okopírovali všetci. Každý výrobca mobilu alebo počítača vám ako bonus podsunie nejaký cloud. Ak nie dva.

Lenže…

Viete kde sú vaše dáta uložené?

Prečo je to dôležité?

Ako sa k nim dostanete?

 

Čo ak mobil nemáte po ruke?

2021-01-09T15:07:12+00:00