Návrat k dialup internetu

starý dial-up modem

Pamätáte si na časy, keď bolo treba na pripojenie k internetu vytočiť cez telefónnu linku číslo providera?

Spojenie prebiehalo ako hovor. Rátala sa každá spoplatnená minúta. Linka bola pomalá a stiahnuť sa toho veľa nedalo. Už len za vypočutie pripájacích zvukov ste platili.
Máte pocit, že je to minulosť?
Tak si spomeňte na večné licitovanie o objeme dát s mobilnými operátormi a stovky bilbordov pri cestách, ktoré vás ubezpečujú, že iný vám dá viac. Jasné,…a môžete pozerať cez mobil telku ako lákajú reklamy. Pri obmedzenom objeme dát to však nebude dlho.

Dokonca aj pevný internet veľakrát nie je bez obmedzení. Nikto vám chvastavo nepovie o podmienke napísanej v zmluve malými písmenkami na tretej strane. Takzvaná FUP (Fair Usage Policy) určuje koľko dát môžete za mesiac preniesť. Ak ju prekročíte, klesne vám rýchlosť internetu na úroveň, že sa takmer nedá používať.
Pripojenie ku cloudu nie je zadarmo
Poskytovatelia cloudov tiež platia za internetové pripojenie. Tento náklad potrebujú premietnuť do ceny. No a ak ju chcú opticky znížiť, vymyslia na vás nejaký podobný obchodnícky fígeľ.

Odrazu musíte dávať pozor na dve veci – nielen na parametre svojho internetového pripojenia ale aj podmienky na prenos súborov v cloude.

Pokiaľ denne používate internetové úložisko a ešte aj na viacerých zariadeniach, je to dosť nepohodlné.

Tak pozor na malé písmenká!
Dá sa to ošaliť?
Samozrejme! Pripojenie na chrbticovú sieť internetu funguje podobne ako roaming. V rámci domovskej krajiny neplatíte, ale za medzinárodný prenos áno.

Nadnárodní poskytovatelia cloudov majú pár veľkých dátových centier na každom kontinente, ale nie v každej krajine. Budú vám teda musieť zaúčtovať prenos dát.

Tatrabell vám tieto poplatky účtovať nemusí. Dátové centrá sú na Slovensku a vy sa tu predpokladám nachádzate tiež.

Chcete to zadarmo vyskúšať?

Začnite hneď
2020-03-30T15:18:57+00:00